Pealeht   haridus.ee  
     
Leia endale sobiv programm muuseumi järgi

Juhuslikud programmid

Eduard Vilde Muuseum

Vahva vunts Vilde

Lisainfo
Teeme tutvust vahva vunts Vilde elu ja tegemistega ning tema 1920ndate stiilis koduga. Tema Kadriorus asuva autentse korteri igasse tuppa jätkub põnevaid ja värvikaid lugusid elust, loomingust ja ajastust. Ringkäigu ajal saame proovida ka Vilde ajastu aksessuaare. Tunni lõpus on võimalik enda teadmise proovile panna kaasahaaravas interaktiivses viktoriinis. Tund sobib väga hästi esimeseks tutvumiseks kirjanik Vildega.
Ajalugu: maailm kahe maailmasõja vahel (I maailmasõda ja tagajärjed), naisemantsipatsioon, kultuur, mood, elu-olu. Eesti keel: uudissõnad, murdesõnad. Ühiskonnaõpetus: sooline võrdõiguslikkus.
Eesti keeles
III kooliaste
Kontaktandmed
Aadress: Roheline aas 3, Kesklinna linnaosa
Kontaktisik:
Jaani Seegi muuseum

Elevanditäid ja muumiaessents

Lisainfo
Keskajal kasutati ravimiseks teinekord päris kummalisi ja põnevaid ravimeid. Tunni jooksul saavadki lapsed teada, mis ravimid täpsemalt olid elevanditäid ja muumiaessents ning milleks neid kasutati. Samuti kuuleb teisest põnevatest ravivõtetest ja ravimistest. Tunni jooksul valmistavad lapsed ise ka oma ravimikotikese, millest saab kodus mõnusa tee keeta.
Loodusõpetus: inimese meeled ja avastamine, tervis, haigus, taimed. Inimeseõpetus: terve ja haige inimene. Ajalugu: keskaeg, arheoloogilised leiud.
Eesti või vene keeles
I või II kooliaste
Kontaktandmed
Aadress: V?ike P??sukese 5, Kesklinna linnaosa
Kontaktisik: